Finanční specialisté

  Více informací

  Sportovci

  Více informací

  Kalkulačky

  V rámci této sekce jsme pro Vás připravili informace o zajímavých on-line kalkulačkách.

  Klientský servis: Po - Pá 9:00 - 17:30

  +420 606 06 11 06 info@benefitas.cz  Důchody Zavřít Více

  Důchodový účet se pohyboval v průběhu předchozích let v záporných číslech. Ani zvyšování věku pro odchod do důchodu ani krátkodobá změna valorizačního mechanismu nastalou situaci nezlepšuje, a proto je velmi pravděpodobné, že deficit důchodového účtu se bude postupně stále zvyšovat.?

  Schodek ukazuje na neudržitelnost současného důchodového systému a Česká republika se navíc dostává do situace, kdy bude vzhledem k demografickému vývoji nadále přibývat důchodců a ubývat plátců pojistného. Vláda se bude zajisté snažit prohlubování deficitu zabránit. Možností se nabízí několik.

  Může zvýšit odvody do důchodového systému, snížit vyplácené důchody nebo, jako doposud, neustále oddalovat odchod do důchodu. Riziko snížení důchodů a nejistota udržitelnosti stávajícího systému zvyšuje potřebu zajištění příjmu v důchodu i z jiných zdrojů. Alternativou může být doplňkové penzijní spoření.  Neváhejte se proto obrátit na naše poradce, nebo naše klientské centrum o radu a zabezpečit se tak na stáří:

  +420 606 06 11 06 info@benefitas.cz


  Odkaz na kalkulačku ministerstva práce a sociálních věcí, pro výpočet očekávaného důchodu:

  Nemocenská Zavřít Více

  Během pracovní neschopnosti můžete získat od státu nemocenskou dávku. Zaměstnanec ji získá automaticky, OSVČ si musí nemocenské pojištění platit. Vstup do systému nemocenského pojištění je pro OSVČ dobrovolný. Nemocenská částečně nahrazuje vzniklý výpadek příjmu. Nemocenská dávka je vyplácena až od 15. dne nemoci. Zaměstnanci vyplácí od 1. do 14. dne nemoci nemocenskou v podobě náhrady mzdy zaměstnavatel. Pokud je výše nemocenské dávky pro Vás nedostačující, využijte možnosti sjednat si soukromé nemocenské pojištění.  Naši poradci Vám pomohou s výběrem pro Vás vhodné varianty. Kontaktujte nás:

  +420 606 06 11 06 info@benefitas.cz

  Odkaz na kalkulačky pro výpočet výše nemocenské dávky:

  Cestovní pojištění Zavřít Více

  Jedná se o pojištění ke krytí rizik spojených s cestováním. Pokud se chystáme vycestovat do zahraničí, ať služebně či soukromě, neměli bychom zapomenout na odpovídající cestovní pojištění. Ušetříme se případným, nepříjemným překvapením a vycestujeme s vědomím jistoty, že budeme připraveni v rámci krytých rizik. Zahrnuje především zdravotní pojištění (pojištění léčebných výloh), pojištění úrazové, zavazadel, odpovědnosti za škodu a právní ochrany.

  Při sjednávání cestovního pojištění on-line je nutné vždy vyplnit cíl cesty, počátek, konec pojištění a typ cesty (turistická či pracovní). Na další straně systém vypočítá, kolik bude pojištění stát a dává na výběr z několika alternativ pojištění. Ty se liší dle toho, na jaká pojistná rizika se klient chce pojistit. Základem jsou léčebné výlohy, jako další možnost se nabízí úrazové připojištění, pojištění zavazadel, odpovědnost za škody apod.

  Povinné ručení Zavřít Více

  Povinné ručení rozhodně nepatří k oblíbeným slovům, ale přiznejme si - stačí prožít jedinou havárii. Pak je už každý rád, že povinné ručení (neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) existuje. Toto pojištění je povinen sjednat každý vlastník motorového vozidla dle zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, chce-li provozovat své vozidlo na veřejně přístupné pozemní komunikaci. Chrání pojištěného před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozeného v případě škody, způsobené provozem vozidla.